2003-2004 metais Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) dalyvavo tarptautiniame moksliniame projekte “Informacinės visuomenės veiksniai ir jų poveikis: perspektyvų analizė“. Projekto užsakovas – The Institute of Prospective Technological Studies , Sevilija. Tai vienas iš septynių Europos Komisijos institutų (Joint Research Centre ), kurio misija aprūpinti Europos Komisiją perspektyvų analize ir parama formuojant ES politiką. Šis projektas sudaro antrą dalį 2001 metais pradėto mokslinių tyrimų ciklo tema “Informacinės visuomenės ateities perspektyvos stojančiose šalyse ir šalyse kandidatėse“.
Projekto tikslas – detaliai išnagrinėti ir išsiaiškinti su ES plėtra susijusius iššūkius ir galimybes: technologinius, ekonominius, politinius ir socialinius veiksnius bei jų poveikį mokslo ir technologijų politikai, konkurencingumui ir užimtumui išsiplėtusioje Europoje dešimties metų perspektyvoje.
Projektas remiasi šiais ES sprendimais bei dokumentais: Lisabonos Europos Tarybos susitikime iškeltais uždaviniais, tarp jų – „išnaudoti žinių ekonomikos galimybes“ (2000 m.); veiksmų planu eEurope+ (2001 m.), Sevilijos susitikimo patvirtintu eEUROPE 2005 m. veiksmų planu, skirtu Lisabonos uždaviniams pasiekti (į kurį įtrauktos ir šalys kandidatės) (2002 m.).
Projekte dalyvavo tyrimų grupės iš 12 naujųjų ES narių ir šalių kandidačių, Lietuvai atstovavo Lietuvos laisvosios rinkos institutas, kurio parengta studija apie veiksnius, svarbius informacinės visuomenės plėtrai Lietuvoje, čia pristatoma. Remiantis vieninga metodologija studijoje išnagrinėti makroekonomikos, informacinės visuomenės plėtros politikos, pramonės plėtros, informacinei visuomenei svarbių veiklų (investicijų į technologijas, inovacijų politikos, mokslo ir tyrimų), informacinės visuomenės sklaidos atskiruose sektoriuose, institucijų ir reguliacinio pagrindo, švietimo, demografijos, kultūrinių ir sociologinių veiksnių poveikis informacinei visuomenei; pateiktas daugiafaktoris, į bendrą kontekstą atsižvelgiantis įvertinimas ir galimi ateities plėtros scenarijai.
Studija baigta rengti Lietuvoje 2003 m. gruodį, todėl joje panaudoti tik iki šios datos prieinami statistiniai ir kiti duomenys.
Europos Komisijai pateiktos 13 šalių monografijos ir bus pateikta apibendrinta ataskaita, kurią parengė International Centre for Economic Growth , Budapeštas. Projekto rezultatai buvo plačiai pristatyti Europos Sąjungos šalių visuomenėms ir valdžios institucijoms daugelyje organizuotų renginių (ES žiniasklaidoje šis darbas buvo minimas/cituojamas/komentuojamas net apie 600 kartų).
Šią studiją LLRI pristatė LR Seimo Informacinės visuomenės plėtros komitete 2004 m. liepos 5 d.