2008-aisiais darbą pradėjęs naujas Seimas ir valdančioji permainų koalicija tautai įsiminė ne tik dėl to, kad į valdžią sugužėjo margas būrys anksčiau nieko bendra su politika neturinčių šou verslo atstovų. Paskutinėmis metų dienomis ir naktimis paskubomis buvo įvykdyta, vadinama, mokesčių reforma, kuri skaudžiai smogė tiek verslui, tiek eiliniams piliečiams.
LLRI ekspertė Kaetana Leontjeva LRT laidoje Mūsų laisvės metai 2008 sako, kad ją krečia šiurpas prisiminus, kokiu greičiu, negalvojant apie pasėkmes, buvo kepami mokesčius reglamentuojantys įstatymai.
„Iš viso buvo keisti virš 220 įstatymų straipsnių – daugiau negu šimtas iš jų buvo susiję su mokesčiais. Ir tai buvo ne tik mokesčių didinimas, už to slėpėsi ir kiti dalykai – mokesčių bazės pakeitimai, suskaldytas gyventojų pajamų mokestis, atsirado PSD, pakeista neapmokestinamų pajamų dydžio skaičiavimo formulė”.
„Baisiausia tai, jog buldozerio principu prieš pat Kalėdas pakeisti įstatymai įsigaliojo jau nuo sausio 1-osios, mokesčių mokėtojams laiko pasiruošti – neliko. Atskiroms visuomenės grupėms buvo suduota visu smarkumu. Tai įmonės, kurioms buvo taikoma pridėtinės vertės mokesčio lengvata – visa spauda, dalis maisto, renginių organizavimo įmonių – jiems per mažiau nei dvi savaites pridėtinės vertės mokestis pakilo nuo 5 iki 19 proc. Kita grupė buvo autoriai, privalomai įtraukti į SODROS sistemą ir viso to pasekmes matome iki šiol, vien per 2009-tus metus, autorinės pajamos sumažėjo pusiau“.
Visą laidos įrašą galite pamatyti ČIA.