Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vyriausybei siūlo nuo liepos kelti minimalų atlyginimą iki 380 eurų. Tai būtų jau šeštas MMA pakėlimas nuo 2012 metų, kuomet jis siekė 230 eurus. Paskutinį kartą 30 eurų minimali alga buvo didinta prieš pusę metų.
Ar reikia kelti minimalią algą? Kaip tai paveiktų verslą? Apie tai pokalbis Žinių radijo laidoje „Ekonomika šiandien”, kurią veda Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas. Apie MMA didinimo pasekmes pokalbis su NORDEA banko vyriausiuoju ekonomistu Žygimantu Mauricu, Birute Jagminiene, įmonės „Bijusta” generaline direktore, ir Dalia Matukienė, Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininke.
Pašto paslaugas teikiančios bendrovės „Bijusta” vadovė sako, kad jų įmonei minimalios algos kėlimas yra didelė ir sunkiai pakeliama našta:
„Darbo užmokestis sudaro apie 60 proc. pajamų, dėl to mums MMA didinimas yra skaudus dalykas. Tai mes pajutome, kai MMA buvo pakeltas iki 350 eurų. Jau tada turėjome mažinti darbuotojų skaičių, taupyti perskirstydami atlyginimus. Mes turime konkurentą – valstybinę įmonę „Lietuvos paštą”, kainų kelti negalime. Kainos nekilo 7-8 metus, o minimali alga pakilo kelis kartus. Tam, kad vėl paididinus minimalų atlyginimą, galėtume samdyti naujus žmones, negalime pakelti atlyginimų kvalifikuotiems, daugelį metų dirbantiems darbuotojams. Jų darbo užmokestis tapo beveik toks pats kaip nekvalifikuotų darbuotojų”, – teigia B. Jagminienė.
Taip pat laidoje tradicinė rubrika „Stebime valdžią”:
- Kiek ir kam siūloma didinti valstybės rinkliavas?
- Kodėl stringa Lietuvos oro uostų koncesijos projektas?
- Kodėl nereikia mokėti „vienų asmenų” pensijų?
- Investiciniai projektai – kodėl verta įvertinti galimybę juos įgyvendinti kartu su privačiais investuotojais?