G. Kadziauskas. Vergas ir šeimininkas vienas kitą supranta (0)

Nuo grandinės paleistas vergas pasibaigus pirmajam džiugesiui žvalgosi atgalios. Rūpestingą šeimininką irgi kankina abejonės, ar pavyks laukiniame pasaulyje išgyventi tam, kas jo rūpestingos rankos buvo saugomas nuo negandų (aišku už tai reikėjo atidirbti arba sumokėti mokesčius). Todėl „bendradarbiavimas“ tęsiasi.

Vertybinių popierių komisija pateikė pasiūlymą visus žmones privačiai kaupiančius pensijas suguldyti į „gyvenimo ciklo“ Prokrusto lovą. Pasiūlymas paprastas – atsižvelgiant į žmogaus amžių jam priskiriamas atitinkamas leistino rizikingumo laipsnis, kuris mažėja asmeniui senstant. Pagal jį fondo valdytojas suformuoja akcijų ar obligacijų portfelį. Paprastam žmogui jokių rūpesčių ar pasirinkimų – tereikia įvesti savo amžių, o viską jau bus apgalvojusi valstybė. Ji nustato, kokiam amžiui, kokia rizika gali būti priimtina ir saugi, ji nustatė investavimo sąlygas ir kitus parametrus. Ir valdžia bus rami, kad nuo grandinės paleistas vergas, kuriam ji leido pačiam pasirūpinti dalelyte savo būsimos pensijos, su ta dalelyte pasielgs tinkamai: nebus pernelyg atsargus ar neapdairus.

O vėliau VPK dar skundžiasi, kad gyventojai mažai žino apie investavimą ir nesirūpina savo pinigais.

Tačiau vergai irgi dažnai sukasi atgalios. Nuo kitų metų sausio bendrojo lavinimo mokyklų vadovai galės laisviau paskirstyti darbo užmokesčiui skiriamas lėšas ir 5 proc. ribose padidinti ar sumažinti darbo užmokestį mokytojams. Taip suteikiama galimybė mokyklos vadovui skatinti arba drausminti mokytojus atsižvelgiant netik į formalias kvalifikacijas ar pasiekimus, bet ir į realų krūvį, pastangas, darbą su „sunkiais“ mokiniais ar didelėmis klasėmis. Iš mokyklų vadovų ir pedagogų pasigirsta šūksnių, jog tai tiesioginis kelias į favoritizmo skatinimą, neobjektyvumą ir mokytojų susipriešinimą. Kai viską nustatė centralizuotai gyventi buvo ramiau. “”Jeigu nepakeisite šios tvarkos, tai bent jau nurodykite kriterijus, kurie leistų nuspręsti, kam mokėti daugiau, o kam mažiau””.

Lygiava žmones skurdina materialiai. Tačiau labiau skurdina ir valią, ir protą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2 × 4 =