Lietuvos laisvosios rinkos institutas pristato jau ketvirtąją leidinių serijos „Ekonominės politikos skaitiniai“ knygą apie tikrąsias ekonominės krizės priežastis.
„Jeigu jūsų neįtikina teiginiai, kad krizės priežastys slypi per mažame finansų ir bankų sektoriaus reguliavime, rinkas pražudė bankininkų godumas, o bumą sukėlė perteklinė paklausa, perskaitykite šią knygą, nes čia rimta ir gili krizės ištakų analizė. Jei pritariate tokiam krizių aiškinimui, jums taip pat patariame perskaitykite knygą – čia rasite daug peno iš naujo apmąstyti savo poziciją“, – sako LLRI prezidentė Rūta Vainienė.
Knyga susideda iš dviejų dalių: pirmojoje – priminimas apie pinigų kilmę, jų reikšmę ekonomikai, išsamiai atskleidžiama, kodėl valstybė perėmė pinigus iš rinkos ir kaip šie tapo infliacijos šaltiniu; antrojoje dalyje – straipsniai, kuriuose atskleidžiamos verslo ciklo priežastys ir padariniai, pateikiami sprendimai, kaip išvengti ekonomikos svyravimų.
Knygoje rašoma: „Siekdama pagydyti ekonomiką ir kuo greičiau susidoroti su depresija, valdžia turi griežtai laikytis nesikišimo, „laissez-faire“ politikos. Visos valdžios priemonės tik ilgina ir trikdo rinkos korekcijos procesą; kuo mažiau ji veikia, tuo greičiau vyksta korekcijos procesas ir realus ekonomikos atsigavimas. Valdžia neturi imtis vartojimo skatinimo priemonių ir ji neturi didinti savo pačios išlaidų, nes tai tik didins socialinės vartojimo/investavimo proporcijos deformaciją. Faktiškai, šią deformaciją sumažintų valstybės biudžeto apkarpymas“ (Murray N. Rothbard „Ekonominės depresijos: priežastys ir vaistai“).
Knyga bus išplatinta viešosioms bibliotekoms, įsigyti knygą galima internete: Manoknyga.lt, Patogupirkti.lt, o besikreipiantiems studentams ją dovanosime (Jasinskio g. 16a IVa., Vilnius). Kygos leidimą rėmė „Ūkio bankas“ ir UAB „Vilniaus rentinys“.
LLRI kiekvienais metais išleidžia knygą ekonominės politikos tematika. Iki šiol yra išleistos šios knygos: Murray N. ROTHBARD „Nuosavybė ir rinkos tvarka“, 2008 m.; Frederic BASTIAT „Ekonominių ir politinių esė rinktinė“, 2007 m.; Ludwig von MISES „Ekonominė politika. Mintys šiandienai ir rytdienai“, 2006 m.