Jei informacija yra teisinga, o planai iš tikro bus įgyvendinami, tuomet Rusijos privatizavimo programa yra rimtas pareiškimas ir priminimas. Lietuvoje nesistengiama parduoti nieko, kas priklauso valstybei motyvuojant objektų „strategine svarba”, „netinkama kaina” ir kitais išsisukinėjimais. Užstrigo oro uosto partvarkymas į akcines bendroves (net ne privatizavimas) ar pati „Visuomio” idėja. Net ir dabar, kuomet katastrofiškai trūkstant pinigų, valdžia geriau skolinasi (už gana aukštas palūkanas), tačiau laiko apglėbusi krūvą įmonių: nuo žurnalų iki koncertų organizavimo įmonių. (Jei norite pamatyti visas šias „strategines įmones” spauskitečia; visa ataskaita – čia). Kaip jau minėjau anksčiau, vien pardavusi akcijų „likučius” valdžia galėtų išlaikyti lygiai tokią pat „strateginių įmonių” kontrolę, bet gauti apie milijardą litų.
Galų gale Lietuvos valdžia ne tik neprivatizuoja, bet daro visiškai priešingus veiksmus: iš elektros energetikos sektoriaus išstūmė privatų lietuvišką kapitalą, iš dujų sektoriaus stumia užsienietišką. O kad toks išstūmimas kainuos valdžiai (o iš tikro mokesčių mokėtojams) – net neužsimenama.
PS. Ir iš vis, „strateginės” įmonės sąvoka yra pagrįsta niekuo kitu, kaip uždaro rato logiką. Kodėl ši įmonė yra „strateginės reikšmės”? Todėl, kad įtraukta į įstatymą. Kodėl įtraukta į įstatymą? Todėl, kad įmonė yra „strateginės reikšmės”.