Šiandien, gegužės 12 d., vykstančioje tarptautinėje konferencijoje Baltijos valstybių ir kaimyninių ne Europos Sąjungos (ES) šalių narių atstovai aptars Baltijos valstybių patirtį ES per dvejus narystės metus ir diskutuos apie naujas galimybes svariau atstovauti savo interesams bei galimas grėsmes. Renginyje šių šalių politikai, ekspertai, visuomenės veikėjai, politologai ir verslininkai taip pat aiškinsis, kaip prisidėti prie efektyviausių Baltijos šalių veiksmų siekiant geriausių narystės Europos Sąjungoje rezultatų
Konferenciją „Baltijos šalys Europos Sąjungoje: dvejų metų patirtis ir perspektyvos“ rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas kartu su partneriais – tarptautiniu paramos fondu „Euroregionas Livonija-Baltija“ ir Friedricho Naumanno fondu. Konferencija vyks viešbutyje „Le Meridien Villon“. Pradžia – 10 val.
Renginyje bus aiškinamasi, ar pasiteisino Baltijos šalių integraciniai lūkesčiai ir dėl kokių priežasčių dalis jų neišsipildė. Taip pat bus vertinama Baltijos valstybių įtaka pačiai ES – kokią naują kokybę Baltijos šalys įnešė ar galėtų įnešti siekiant geresnės Europos Sąjungos. Dalyviai taip pat aptars Baltijos šalių pozicijas dėl ES reikalų, šių pozicijų formavimą ir atstovavimą Europos Sąjungoje. Renginyje bus diskutuojama ir apie ekonominius Baltijos šalių santykius su kaimynais už ES ribų, kiek ES narystė paveikė šiuos santykius ir ką daryti, kad ne tik iš narystės ES, bet ir iš kaimynystės su Rusija, Baltarusija bei Ukraina būtų gaunama maksimali nauda.
Tarptautinėje konferencijoje dalyvauja Lietuvos Užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, Jungtinės Karalystės ambasadorius Colin Roberts, Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjas dr. Ramūnas Vilpišauskas, Latvijos atstovė Europos parlamente Inese Vaidere, Lietuvos atstovas Europos Parlamente dr. Eugenijus Gentvilas, Estijos parlamento, Tartu universiteto, Lietuvos ir Latvijos pramonininkų konfederacijos atstovai.
Rrenginio programa