2012 metais atlikta gyventojų apklausa parodė, kad 34 procentai gyventojų norėtų tapti verslininkais, tačiau net 54 procentai žmonių nenorėtų kurti savo verslo. Kaetana Leontjeva teigia, kad žmonių apsisprendimui, ar kurti nuosavą verslą, įtaką daro tokie dalykai kaip įėjimo į rinką sudėtingumas, reguliavimas, mokesčių dydis. „Negalime pamiršti, kad įtakos turi ir mūsų istorinė, kultūrinė patirtis, bendras gyventojų požiūris į verslą, “ – teigė K. Leontjeva.
„Žinių radijo” eteryje transliuojamoje Kaetanos Leontjevos autorinėje laidoje „Leiskite veikti“ buvo diskutuojama apie visuomenės požiūrį į aktyviai veikiančius ir kuriančius žmones ir tai, kas šį požiūrį nulemia.
Laidos pašnekovas antropologas, verslo konsultantas ir ISM dėstytojas Saulius Matulevičius sakė, kad vyresniems žmonėms kartais sunku suprasti, kodėl jaunimas imasi verslo. „Supratimas apie tai, kas yra verslininkas, keičiasi sulig istoriniais vingiais. Ypač vyresnės kartos Lietuvos gyventojai prisimena, kaip neigiamai buvo žiūrima į verslius žmones sovietmečiu,“ – teigė S. Matulevičius.
Anot S. Matulevičiaus dažnai lietuviai mąsto, kad žmogus ir ekonomika yra atskiri dalykai. Tačiau, pašnekovo manymu, verslininkas yra žmogus, kuris nusprendžia kurti ekonominius santykius pats, veikti dėl savęs ir kitų, kurti pridėtinę vertę savarankiškai. Todėl lietuviai neturėtų į verslius žmones žiūrėti neigiamai.
Visą laidos įrašą galite perklausyti ČIA.