Kaip jau buvo skelbta Trišalė taryba ir Vyriausybė sutarė nuo gegužės 1 dienos padidinti minimalią mėnesinę alga ir valandinį atlygį. Tokią teisę Vyriausybei suteikia Lietuvos Respublikos Darbo apmokėjimo įstatymas.
Nors minimalios algos didinimą valdžia ir profesinės sąjungos kaskart bando pateikti kaip pagalbą mažiausiai uždirbantiems žmonėms, Lietuvos laisvosios rinkos institutas įsitikinęs, kad jis duos atvirkštinį efektą. Mažės darbo vietų kūrimas, galimybės įsidarbinti, dalis darbuotojų apskritai gali būti atleista, nes darbdaviams vis dažniau neapsimokės samdyti darbuotojų už tokį užmokestį, kurio jie neišgali mokėti. Daugės nelegalaus darbo, nes minimalios algos padidinimas įpareigoja pakelti ne tik atlyginimus, bet kartu ir pajamų bei Sodros mokesčius, todėl vis daugiau darbdavių pasirinks samdyti darbuotojus nelegaliai, kad sutaupytų mokesčių sąskaita.
Ypač skaudžiai nutarimas atsilieps vargingiausiai visuomenės daliai: silpniau išsivysčiusiuose Lietuvos regionuose gyvenantiems nekvalifikuotiems darbuotojams, ir kaimo žmonėms. Ypač nelogiška didinti minimalią privalomą algą yra ekonominės krizės akivaizdoje, kuomet daugelio žmonių atlyginimas natūraliai mažėja.
LLRI įsitikinęs, kad valdžios priverstinai nustatoma minimali alga negali išspręsti nei socialinių, nei mokesčių surinkimo problemų.