Seimas pasiekė finišo tiesiąją ir yra nusiteikęs jau gruodžio pradžioje sudėti debatų karo kirvius ir priimti kitų metų biudžetą. Pirmą kartą eurais ir kaip senais prieškriziniais laikais – gerokai optimistišką. Kitąmet į valstybės iždą tikimasi surinkti beveik 6 proc. daugiau pajamų. Kas bus tos darbščiosios bitutės, sunešiančios medų augančioms valstybės išlaidoms? Ar mokesčius didinanti valdžia neliks prie suskilusios geldos – vietoj laukiamo pusės milijardo papildomų litų išaugs šešėlinė ekonomika, o gyventojų pečius prislėgs didesnės sąskaitos už šildymą ir nauji mokesčiai?
Žinių radijo laidoje Atviras pokalbis savo nuomonę pateikia Lietuvos laisvosios rinkos instituto vyresnioji ekspertė Kaetana Leontjeva.
„Baisu yra tai, kaip visai neseniai buvo priimamas akcizų įstatymas – nors jį buvo numatyta tik svarstyti, staiga Seimo vicepirmininkas pasiūlė priimti įstatymą skubos tvarka ir per kelias minutes įstatymas buvo priimtas. Šitiek buvo kalbama apie „naktinę mokesčių reformą“, o čia viskas vyksta dar greičiau. Galvojant, kad akcizai padidės tik keliais centais, lyg ir nieko tokio, tačiau iš šio įstatymo tikimasi surinkti daugiau negu 50 mln. litų. Po šito, vienos įmonės vadovas pareiškė, kad, pakilus akcizui, jam teks atleisti dalį darbuotojų“, – laidoje sakė K. Leontjeva.
„Nesuprantu, kaip yra negana to, kiek pinigų suneša žmonės per PVM, akcizo mokesčius ir kodėl žmonėms yra uždedamas dar vienas papildomas mokestis, kai valdžia tuos pinigus išleis per valandą. Reikėtų atidžiau žiūrėti į išlaidas. Tai yra nepateisinama, kad mokesčių mokėtojų pinigai yra taip laisvai leidžiami, nors jie juos taip sunkiai uždirba“, – stebėjosi ekspertė.
Visą laidos įrašą galite išklausyti ČIA.