2013 rugsėjo 12 d., Vilnius – Ar laisvės dirbti, kurti, prekiauti, investuoti, kurių pagrindu remiasi visas Europos planas, vis dar aktualios? Kodėl mes taip dažnai pamirštame ir laikome jas savaime suprantamu dalyku? Ar dabartiniai ekonominiai pokyčiai kelia grėsmę keturioms pagrindinėms ES laisvėms? Šie klausimai buvo aptarti Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) organizuotoje tarptautinėje konferencijoje Vilniuje “Kodėl svarbu išsaugoti 4 ES laisves?”.
Pasak LLRI prezidento Žilvino Šilėno Europos gerovė priklauso nuo taikaus asmenų bendradarbiavimo: „Keista, kad šiais išbandymų laikais Europos politikai vis dar tiki finansine valdžios pagalba vietoj to, kad suteiktų sąlygas dirbti, kurti, prekiauti ir investuoti.“
Prof. Hardy Bouillon iš New Direction (Belgija) fondo pabrėžė, kad individų teisės dirbti, kurti, prekiauti ir investuoti yra prigimtinės ir gali būti išsaugotos, nieko neatimant iš kitų individų. Anot jo, šios laisvės ir sukuria visuomenės ekonominį klestėjimą.
Ekonomistas Carlo Stagnaro iš Bruno Leoni instituto (Italija) priminė, kad daugelis ES sektorių vis dar nėra atviri konkurencijai būtent dėl vyriausybės įsikišimo – steigiamų valstybinių įmonių, kurios konkurencingumą riboja.
Anot Nicolass Lecaussin (Ekonomikos ir finansinių klausimų institutas, Prancūzija), tyrimai rodo, kad visuotinis vartojimas neskatina ekonominio augimo. Netgi priešingai – jį palaipsniui mažina.
Kaip įrodymą, kad būtina išsaugoti šias keturias ES laisves, konferencijos pabaigoje dalyviai pasirašys rezoliuciją.
Konferenciją rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas, Friedrich Neumann fondas ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.