Geriausia mokymo priemone pasaulyje „The London Book Fair“ pripažintas ir geriausiu pasaulyje projektu „The Templeton Freedom Award“ išrinktas Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą“ pasiekė ir Ugandą. Ši šalis – jau ketvirtoji, kurioje vadovėlis padeda 9-10 klasių moksleiviams savarankiškai ir kritiškai vertinti socialinės tikrovės procesus, įsigilinti į ribotų išteklių pasaulį.
Jau naudojamas Sakartvelo, Ukrainos ir Slovakijos mokyklose, vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą“ pasiekė ir Ugandą. Organizacijos „Action for Liberty and Economic Development“ (ALED) iniciatyva, jo pagrindu sukurta programa „Verslumas ir ekonomika“ bus dėstoma 1000 mokinių 20 Ugandos miesto Entibee mokyklų.
ALED generalinis direktorius Mugabi Socratesas įsitikinęs: „Kursas padeda studentams įsisąmoninti pagrindinį ekonomikos tikslą – patenkinti kuo daugiau žmonių poreikių, pasaulyje, kuriame išteklių skaičius ribotas. Jo metu kalbėsime apie prekybą, inovacijas, verslumą, rinką, vyriausybę, buhalteriją, mainus ir visuomenę. Tikimasi, kad kursas padės studentams aiškiai suprasti verslo ir ekonominius sprendimus, susijusius su žmonėmis ar visuomene.“
Entebbe mokyklų mokytojai dirba su specialiai tam išversta mokytojo knyga, kiek anksčiau jie dalyvavo mokymuose, suteikusiuose jiems žinių vesti naujus užsiėmimus, patvirtintus miesto tarybos. Jei programa bus sėkminga, tikimasi, kad ją bus galima pakartoti ir išplėsti.
„Mūsų tikslas padėti mokiniui suprasti, kad ekonomika – neišvengiama gyvenimo dalis, o laisvam ir atsakingam piliečiui būtina suvokti ekonominių sprendimų priežastis ir padarinius, – teigė LLRI švietimo centro projektų vadovė Justina Kuncaitienė. – Džiaugiamės „Ekonomika per 31 valandą“ kelione aplink pasaulį.“
Nuotraukose – mokiniai iš 20 mokyklų, siūlančių kursą. Vienoje jų – užsiėmimas, kurį ALED įgyvendina savo rinkos tyrimų centre. Jame mokosi mokiniai, kurių mokyklos nebuvo įtrauktos į kursus siūlančių sąrašą.