Pralinksmino neseniai skaitytas straipsnis pavadinimu Kiek teisus buvo J.M.Keynesas?Nemanau, jog pats esu geras straipsnių rašytojas, tačiau perskaitęs šį, tikrai nebežinojau, kaip čia reaguoti.
Pradedant fakto klaidomis „Todėl J.M.Keynesas geresne išeitimi laikė defliaciją, o ne infliaciją.” (turint omeny, jog viena iš Keynes idėjų buvo sukelti infliaciją taip mažinant realų darbo užmokestį”), ir baigiant, kaip man atrodo, visišku autorės pasimetimu ir susipainiojimu: „Šalys, kurios anksčiau orientavosi į eksportą, nukentėjo, nes sumažėjo užsienio investicijų paklausa. Esant tokiai padėčiai didinti paklausą neracionalu, nes šalies viduje dažniausiai laimi statybų pramonė. Nuo pasaulinės krizės ji mažai nukentėjo, atvirkščiai, net pasipelnė.”
Nevalingai kyla mintis, jog rašant ekonomine tema, pravartu turėti ekonomikos žinių. Kita mintis – kiek mes apskirtai norime klausytis logiškų ir pagrįstų argumentų ir gilintis į jų prasmę(ne tik ekonomikos temoje), o kiek “dogmatizuoti” kažkieno kažkada pasakytas mintis, atkartoti visų pripažįstamus tačiau niekad neveikiančius receptus. Man atrodo, jog per dažnai.
Kilus didžiajam dviejų ekonomikos “galiūnų” Keynes ir Hayek ginčui, pripažintas buvo Hayek laimėjimas, Keynes doktrina tuo metu nesugebėjo pakelti kritikos. Šiandien ekonomikos politikoje vyrauja Keinsizmas.
P.S. Rekomenduoju paskaitą apie Keynes ekonomiką. (Spausti “save link as” arba kaip nors pan.)