K. Leontjeva. Kur pajamų natūra riba? (0)

Vakar pranešta, jog daug sąmyšio visuomenėje sukėlęs pajamų natūra, gautų naudojantis tarnybiniu automobiliu asmeniniais tikslais, apmokestinimas nukeltas ateinantiems metams. Puiku! Bet probleminio klausimo nukėlimas į ateitį šio klausimo neišsprendžia. Nors daugiausia pasipiktinimo sukėlė automobilių naudojimosi asmeniniais tikslais klausimas, Finansų ministro patvirtintoje pajamų natūra apmokestinimo tvarkoje apmokestinamos ir pajamos natūra, gautos naudojantis kitu ilgalaikiu turtu.

Ir ne tik tarnybiniu, bet ir kitiems gyventojamas priklausančiu! Pvz. pasiskolinai draugo automobilį – turi sau pasižymėt, pasiskaičiuot, kokia būtų “nuomos tikroji rinkos kaina” arba paties automobilio “tikroji rinkos kaina”. Jei per metus pajamų, gautų natūra suma viršija 8 000 Lt – būk mielas, susimokėk mokesčius. Traktuojant visą naudojimąsi svetimu turtu kaip pajamas natūra, labai išsiplečia pajamų natūra suvokimas. Valdžia neturėtų įžvelgti pajamas nepiniginiuose žmonių santykiuose ir juo labiau tokius nepininius santykius apmokestinti.

Šiuo metu įstatyme nustatyta, kas nėra pajamos natūra, o Finanso ministro įsakymu nurodoma, kaip įvertinti pajamas natūra. Todėl bet kas, kas potencialiai yra pajamomis natūra, bet kada gali patekti į Finansų ministro įsakymą ir būti apmokestinta. Tačiau kur yra pajamų natūra riba? Kol kas ji neapibrėžta, todėl reikia siaurinti pajamų natūra apibrėžimą ir įstatyme nustatyti tik tai, kas yra pajamos, gautos natūra, kad nebebūtų pilkosios zonos tarp to, kas nėra pajamomis natūra ir to, kas į pajamų natūra įvertinimo sąrašą gali patekti. Kol aiškios ribos nėra, valdžia gali apmokestinti kad ir pasisupimą draugo hamake ar pas draugus vestuvėse valgytą maistą ir išgertus gėrimus, o už tokias “pajamas” mokesčius nesusimokėję žmonės nepiktybiškai taptų tokios tvarkos pažeidėjais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

four × two =