Blogas be mano komentarų. Tikrai įdomu, koks yra atsakymas į pavadinime mano užsiduotą klausimą…
__________________
Vyriausybė svarstys PVM lengvatos galimybę pienininkams – premjeras
2008 birželio 12 d., 09:07
Vilnius, birželio 12 d. (BNS). Premjeras Gediminas Kirkilas teigia, kad Vyriausybė svarstys galimybę suteikti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą pieno gamintojams.
“Beveik visi maisto produktai turi tokias lengvatas, išskyrus pieną, todėl jie (pieno gamintojai – BNS) pagrįstai to reikalauja. Svarstysime”, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė G.Kirkilas.
Kita vertus, jis pripažino, kad PVM lengvatos nėra palankios bendrai šalies ekonomikos situacijai ir didina infliaciją.
“Manau, reikia viska apsvarstyti – iš vienos pusės pienas liko vienintelis produktas, kuris nesinaudoja ta lengvata, iš kitos pusės mes turime ir ekonomikoje tam tikrų problemų, ir turime pažiūrėti, ar tikrai visos jau esamos lengvatos nedidina infliacijos – tokie sprendimai nėra vienareikšmiai. Iš pienininkų taško atrodo vienaip, iš bendro ekonomikos taško – kitaip”, – teigė Vyriausybės vadovas.
Žemės ūkio ministrė Kazimira Prunskienė pareiškė, kad pienininkams turėtų būti taikoma 5 proc. PVM tarifo lengvata. Valstybės kontrolė tuo tarpu teigia, kad visos PVM lengvatos netarnauja vartotojams, o nusėda kitose grandyse.
PVM lengvatos šiuo metu galioja atšaldytai mėsai ir žuviai, daržovėms ir vaisiams, keleivių vežimui traukiniais, knygoms, vaistams, ekologiškiems maisto produktams, meno, kultūros ir sporto renginių bilietams, kai kurioms kitoms prekėms ir paslaugoms.
Įprastas PVM tarifas yra 18 procentų.
Valdžia žada papildomų priemonių infliacijai mažinti (papildytas)
2008 birželio 10 d., 14:52
papildymai visame tekste
Vilnius, birželio 10 d. (BNS). Vyriausybė kartu su bankininkais ir kitais ekonomikos ekspertais nusprendė parengti papildomų priemonių, kurios galėtų padėti mažinti infliaciją, paketą.
Ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas po antradienį vykusio susitikimo su Lietuvos bankų asociacijos, Lietuvos banko bei komercinių bankų atstovais žurnalistams sakė, jog toks pasiūlymų paketas turėtų būti parengtas kitą savaitę.
Anot premjero, vieni iš pasiūlymų, kurie galėtų prisidėti prie infliacijos mažinimo – kainų stebėsena ir viešumas, konkurencijos didinimas, taip pat – lėšų taupymas, mokestinių lengvatų mažinimas.
“Svarbiausia yra priimti sprendimus, kurie yra realūs šiuo metu. Dalis jų gal reikalaus Seimo sprendimų. Dar kalbėjome, kad bent jau nereikėtų didinti įvairių lengvatų, greičiausiai jas reikėtų sumažinti. Mes priimsime sprendimus, kurie turės ir tolesnį poveikį. Mes apskritai turime galvoti apie investicijų klimatą, eksporto skatinimą, galbūt ateityje – ir apie mokesčių reformą”, – aiškino G.Kirkilas.
Susitikime dalyvavęs SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda teigė, kad pagrindinė žinia, kurią norėta perduoti premjerui, buvo ta, kad situacija šalyje labai rimta ir ateityje ji bus dar rimtesnė, ir buvo tariamasi, ką šioje situacijoje dabartinė Vyriausybė dar gali padaryti.
“Buvo prieita nuomonės, kad labai radikalių žingsnių ir esminių sprendimų padaryti jau nebeįmanoma, bet bent jau pamėginti kai ką pakeisti mūsų fiskalinėje politikoje, ypač lengvatų, kurios jau graužia mūsų mokesčių sistemą kaip vėžys, srityje. Konkrečiai eina kalba apie PVM lengvatas”, – aiškino G.Nausėda.
Pasak Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktoriaus Raimondo Kuodžio, susitikime nutarta, kad galbūtVyriausybės kanceliarija pabandys sudaryti “kažkokį priemonių planą”. Anot jo, premjeras skundėsi, kad tikimybė, jog fragmentuotame Seime būtų priimtos radikalios rinkos priemonės, šiuo metu yra nedidelės, bet pabandyti esą galima.
“Politikai linkę atidėti nepopuliarius sprendimus. Buvo kalbama apie lengvatų (PVM – BNS) panaikinimą, kurių Seime dar pagausėjo – pavyzdžiui, žemės ūkio produktams ir daržovėms. Labai sunku spręsti, kokios dabar nuotaikos Seime, bet ryžtingoms reformoms dabar nėra palankus metas”, – Lietuvos radijui kalbėjo R.Kuodis.
Ministras pirmininkas dar kartą žurnalistams patvirtino tikįs, jog antrąjį šių metų pusmetį infliacija šalyje turėtų pradėti mažėti, tuo tarpu G.Nausėda nebuvo taip optimistiškai nusiteikęs ir sakė, jog šiemet vienaženklio infliacijos rodiklio tikėtis neverta.
“Bijau, kad šitoms viltims lemta neišsipildyti. Vasaros mėnesiais iš tikrųjų galimas tam tikras infliacijos atokvėpis, tačiau tikrai nenoriu pasakyti, kad infliacija nei iš šio, nei iš to taps nulinė, bet rudenį laukia naujos šildymo kainos. Rudenį infliacijos paūmėjimas, matyt, yra neišvengiamas, ir bijau, kad visos optimistinės infliacijos prognozė dėl vienaženklės infliacijos jau yra graži praeitis”, – teigė G.Nausėda.
Suderinta metinė infliacija gegužės mėnesį siekė 12,3 proc., vidutinė metinė infliacija – 8,6 proc., o mėnesio – 0,8 procento.