Jei koks nors darbdavys besirinkdamas naują darbuotoją tarp vienodai kvalifikuotų moters ir vyro priimtų vyrą, vien todėl, kad šis yra vyras, niekas turbūt neneigtų, kad įvyko diskriminacija. Moteris nebuvo priimta į darbą, nes yra moteris. Vyras turėjo geresnes galimybes įsidarbinti, nes yra vyras.
Jei išgirstumėte, kad koks nors darbdavys besiskelbia esąs lygias galimybes užtikrinantis darbavys, manytumėte, kad prieš tai esančioje pastraipoje aprašyta situacija neįvyktų. Ir būtumėte visiškai teisus: vyras negautų darbo vien todėl, kad yra vyras. Tačiau moteris gautų šį darbą. Ir tik todėl, kad yra moteris.
Pabandykite interneto naršyklės paieškos langelyje įvesti frazės “In case of equal qualification, female candidates will be given preference” (esant vienodai kvalifikacijai, pirmenybė bus teikiama moteriškos lyties kandidatėms) ir pamatysite, kad prieš šį sakinį įvairiuose darbo skelbimuose neretai bus parašyta, kad skelbime minimas darbdavys yra “equal opportunity employer” (vienodų galimybių darbdavys) arba, kad toks pasirinkimas bus vykdomas remiantis tam tikru lygių galimybių įstatymu.
Nors tokių skelbimų ir nėra labai daug, bet lygių galimybių užtikrinimo kryptis moterims sudarant didesnes galimybes įsidarbinti nei vyrams vertintina, švelniai tariant, kaip šiek tiek nenuosekli ir prieštaringa.