Ž. Šilėnas: Likimo ironija ir kitos pamokos (0)

Žinutėje išspausdintoje rugpjūčio 30 d. teigiama, kad Europos parlamento žaliųjų ir raudonųjų (socialistų) delegacija, atvykusi apžiūrėti ir įvertinti, kaip Grenlandiją veikia klimato kaita, yra „užstrigusi“ ir negali grįžti, nes Air Greenland (monopolinės iš dalies valstybinės avialinijos) streikuoja. Todėl parlamentarai ieško, kaip būtų galima išsinuomoti lėktuvą ar sraigtasparnį, ir grįžti į tėvynę Europą.

Visų pirma galima paklausti, kodėl parlamento nariams reikėjo skristi į Grenlandiją. Žalieji ir socialistai nepaliaudami aiškina, kokią nepataisomą žalą gamtai ir klimatui daro civilinė aviacija ir smerkia žmones lėktuvu keliaujančius „be reikalo“, pvz., atostogoms. Neabejoju, kad parlamento nariai yra nuoširdžiai susirūpinę Grenlandija, tačiau turbūt sutiksite, kad vaisingas ekspedicijas vykdo mokslininkai, ne politikai. Suprasti klimato atšilimo poveikį Grenlandijai (bent jau politiniu-ekonominiu lygmeniu, t.y. politikų kompetencijos srityje) buvo galima telefonu, internetu ir panašiomis „CO2 neutraliomis“ priemonėmis, o ne brangios, mokesčių mokėtojų pinigais finansuojamos ekskursijos metu.

Antra, galima paklausti, kodėl parlamento nariai negali palaukti, kol baigsis streikas? Daug žmonių yra savo kailiu patyrę, ką reiškia užstrigti oro uosto laukimo salėje keletą dienų per aviakompanijos darbuotojų streiką. Neabejoju, kad besipiktinantiems streikams, socialistai paaiškintų apie darbuotojų teisę streikuoti, ginti savo interesus, kovoti už savo vaikų ateitį, Europos identitetą ir pan. Todėl keista, kai susidūrę su savo praktikuojamos ideologijos vaisiais parlamento nariai ne „solidarizuojasi“ su „darbininkais“, o ieško būdų, kaip pakenkti jų ideologijos propaguotojams (juk jei streikas nesukelia nepatogumų visuomenei – jis mažai veiksmingas). Atvirkščiai, parlamento nariai ieško išsinuomoti „lėktuvą ar sraigtasparnį“ (beje vėlgi už mokesčių mokėtojų pinigus). Kodėl ši teisė negalioja paprastiems keleiviams? Neabejoju, jei valstybė apmokėtų keliones išlaidas, besipiktinančiais avialinijų darbuotojų streikais būtų kur kas mažiau.

Ši istorija puikiai atspindi mūsų gyvenimus tvarkančių politikų hipokritiškumą. Lėktuvai kenkia gamtai? Žmonės, skraidykite mažiau! (apie svečias šalis grįžę iš kelionių papasakosime mes). Dėl streiko sužlugo jūsų visus metus planuotos atostogos? Nieko tokio, pakentėkite, reikia solidarizuotis su darbininkais. (Solidarizuotumės ir mes, tačiau mums labai labai labai reikia išskristi šiuo specialiai užsakytu reisu). Dėl streiko patyrėte finansinių nuostolių? Ką padarysi, tokia socialinio solidarumo kaina, juk nenorite gyventi kapitalistinėse džiunglėse. (O mes tuo tarpu skrisime šiuo už jūsų pinigus užsakytu lėktuvu).

Būtų linksma, jei nebūtų pikta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

ten + four =