Didžiųjų metų švenčių išvakarėse Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) primena Seimo nariams: tik priėmę informuotus sprendimus atsakingai kursime savo ir valstybės ateitį. Penktadienį parlamentarams buvo įteiktos dovanos – du leidiniai: „Kaip gyvensime kitąmet? Įrankis 2023 m. valstybės biudžetui analizuoti“ ir „Teisėkūros kokybės link. Ciklinės teisėkūros modelio diegimas“.
LLRI ekspertės Reda Simonaitytė ir Karolina Mickutė bei Seimo narys Vytautas Mitalas.
„Nors šiandien paskutinė Seimo sesijos diena, teisėkūros procesai tęsiasi. Jau visai netrukus į komitetus ir plenarinių posėdžių salę parlamento nariai grįš su naujomis idėjomis ir iniciatyvomis. Labai svarbu, kad jų tikslas būtų aiškus, racionalus ir veiksmingas teisinis reguliavimas. Tik tada bus sukuriama vertė gyventojams“, – kalbėjo LLRI vyresnioji ekspertė Karolina Mickutė.
Kartu su rekomendacijomis dėl teisėkūros proceso tobulinimo Seimo nariams įteiktas ir įrankis 2023 m. valstybės biudžetui analizuoti. Leidinyje pateikiami atsakymai į klausimus, kaip ir kur 2023 m. bus panaudojami gyventojų sumokami mokesčiai, kokie įsipareigojimai slegia valstybės pečius.
„Biudžeto įstatymas yra vienas svarbiausių dokumentų, apibrėžiančių mūsų gyvenimą kitąmet. Dėl jo balsuojantiems Seimo nariams itin svarbu matyti bendrą vaizdą – kaip net ir smulkiausi sprendimai gali atsiliepti žmonių gerovei. Mūsų pristatytame leidinyje visa tai telpa į keliasdešimt puslapių“, – sakė LLRI jaunesnioji ekspertė Reda Simonaitytė.
LLRI eksperčių dovanas Seimo nariai sutiko šiltai ir su džiaugsmu, ėmė jų daugiau nei vieną – žadėjo perduoti ir kolegoms.
„Siekiant geresnio reguliavimo, svarbu megzti visuomenės ir sprendimų priėmėjų dialogą. Aktyvus bendradarbiavimas leidžia priimti informuotus sprendimus, sukoncentruoti dėmesį į realių problemų sprendimą, alternatyvų paiešką. Tikimės, kad abu leidiniai taps reikšmingais įrankiais įstatymų leidybos kokybei gerinti“, – teigė K. Mickutė.
Su visu leidiniu „Kaip gyvensime kitąmet?“ galite susipažinti šioje nuorodoje, o su leidiniu „Teisėkūros kokybės link. Ciklinės teisėkūros modelio diegimas“ – čia.